• Upozornenie

• Na základe Všeobecne záväzného nariadenia č. 123 o určení výšky príspevku na čiastočnú úhradu nákladov v školách a školských zariadeniach sa uznieslo Mestské zastupiteľstvo v Moldave nad Bodvou dňa 16.12.2022 o zmene príspevku a finančného pásma vydaného MŠVVaŠ SR s platnosťou od 1.1.2023 nasledovne:

- materské školy /školné/ 25 € na mesiac

- materské školy stravné: deti od 2 do 6 rokov / 1,90 € celodenná strava

Povinný mesačný paušál za režijné náklady je 6 €.

• CodeWeek 2022

• Európsky týždeň programovania je nezávislá iniciatíva, ktorej cieľom je priblížiť každému programovanie a digitálnu gramotnosť zábavnou a pútavou formou.

• Začiatok školského roku 2022/2023

• príchod detí do MŠ je od 6:30 hod. – do 8:00 hod., následne sa MŠ uzamyká a priestory sa dezinfikujú (prosíme dodržiavať čas príchodu),
            • v prvý deň nástupu do MŠ predkladá zákonný zástupca  Vyhlásenie o bezpríznakovosti,
            • v budove MŠ sa zákonný zástupca zdržiava čo najkratšiu dobu,
            • dieťa do MŠ potrebuje: prezuvky, uteráčik, zubnú kefku, zubnú pastu, pohár na kefku, hrebeň, tekuté mydlo, 4 toaletné papier (1.polrok), papierové obrúsky (vyťahovacie), pyžamo, postelné prádlo - vankúšik - paplón, vrecúško na osobné veci - všetky veci prosíme označiť menom!!!
        • Záver školského roka

• V posledný deň školského roka 2020/2021 sme mali spoločnú opekačka v areáli našej MŠ. Deti spolu s rodičmi, s pani učiteľkami strávili príjemné popoludnie plné hier, smiechu a radosti. Ani naše brušká neostali prázdne - opiekli sme si špekačky, ochutnali chutné koláčiky našich mamičiek.

Prajeme všetkým krásne prázdniny plné nových zážitkov!!!

• Rozlúčka s predškolákmi

• Rozlúčka predškolákov je vždy takým malým  sviatkom pre celú MŠ.  Tak ako každá vec má svoj začiatok, tak musí prísť aj koniec. Pre našich predškolákov sa tá škôlkarská púť skončila.  S pani učiteľkami si pripravili krásny program v podobe básní, piesní a tanca. Rozlúčili sa tak nielen s pani učiteľkami Evičkou a Livikou, kamarátmi, ale aj tetou upratovačkou tetou Icou, ktorá sa stará o to, aby v škôlke bolo vždy  krásne čisto, tetou kuchárkou Ildikó, ktorá im dennodenne pripravovala jedlo a starala sa o to, aby ich brušká boli vždy plné. Na pamiatku si deti odniesli malý darček. Poďakovanie patrí rodičom predškolákov, ktorí zabezpečili pre deti občerstvenie na rozlúčkovú slávnosť. Rozlúčka nech je akákoľvek, je vždy ťažká. Slzy patria k nej a ani  tie naše oči nezostali suché.  Ďakujeme vám deti za krásne chvíle prežité spolu!

• Karneval