• Zeleninkové šialenstvo

• Celoročný edukačný program je zameraný na prevenciu detskej obezity a zdravý životný štýl detí. Zážitkový projekt je prioritne určený pre materské školy a školské kluby. Vedú ho certifikované lektorky, pani učiteľky i vychovávateľky. Počas celého školského roka deti majú možnosť spoznať až 44 druhov zeleniny a postupne si vytvárať zdravé stravovacie návyky a pozitívny vzťah k zelenine na celý život.

Zážitkové vzdelávanie je jednou z najúčinnejších a najefektívnejších foriem vzdelávania sa malých aj veľkých. Jedná sa o prístup, kedy vnímané každým jedným zmyslom súčasne. Je založené na úspešnej D. Kolbovej teórii: „Experience learning“. Ak si dieťa na vlastnej koži zažije niečo nové a pútavé, vytvorí mu to skutočnú spomienku a radosť, ktorá pretrváva dlhšie a vyhrá nad každou nanútenou vedomosťou. Umývanie zeleninky, čistenie, krájanie, voňanie a ochutnávanie je tým najsilnejším zážitkom ako sa naučiť vnímať a milovať zdravé jedlo na celý život. Deti sa na seba dívajú, obkukávajú od seba, pomáhajú si a chrumkajú jeden druhému zeleninku. Aby sa stal zážitok trvalým venujme im čas a trpezlivosť.