• O nás

• Materská škola v Budulove bola založená v roku 1956, ešte ako v samostatnej obci Budulov. Dnes je súčasťou mesta Moldava nad Bodvou. Rozprestiera sa na juh od mesta v rovinatej oblasti. Obec má dlhú históriu, ktorá siaha do 14. storočia. Počas II. svetovej vojny boli zničené kultúrne pamiatky obce - kostol, kaštieľ, kúrie a pod. Kostol vybudovali svojpomocne obyvatelia v súčasnosti. Je pekný a moderný. Cez obec preteká rieka Bodva a na juhovýchodnej strane sa nachádzajú Budulovské rybníky, ktoré sa využívajú na chov a lov rýb a sú domovom rôzneho vtáctva a v okolí sa nachádzajú močiare so vzácnou flórou a faunou.

Materská škola sa nachádza v strede obce, na tzv. hlavnej ulici. Je to budova, ktorá v minulosti slúžila ako obecná škola a byt pre učiteľa. Dnes všetky priestory sú k dispozícii pre materskú školu, ktorá má samostatnú triedu, spálňu, jedáleň, rozdeľovňu stravy a sociálne priestory. K budove patrí krásny, veľký, funkčný a zaujímavý školský dvor so záhradou. Každého návštevníka upúta svojou farbou - zeleň a farebnosť kvetov, byliniek a bohatá úroda v školkej záhradke s vyvýšenými záhonmi.

Sme Materská škola s vyučovacím jazykom maďarským, jednotriedna heterogénna. Pracujeme s deťmi od 2-6 rokov. Edukačný proces prebieha v maďarskom a slovenskom jazyku. Deti sú pripravené na vstup do základnej školy s vyučovacím jazykom maďarským aj slovenským.

Pracujeme v programe Zelená škola od roku 2011. Certifikát Zelená škola sme získali v roku 2013 a ďalej pracujeme na jej obhájení. Plníme Environmentálny akčný plán školy v spolupráci s rodičmi, obyvateľmi obce, okolitými materskými školami, pre ktoré pripravujeme každoročne rôzne aktivity, aby sme šírili ciele a úlohy z environmentálnej výchovy. Na plnenie cieľov v uvedenej oblasti nám slúži krásna, veľká bylinná špirála s 29 druhmi byliniek, jazierko, kvetinové záhony, zeleninové záhony na školskom dvore.

S deťmi sa zúčastňujeme rôznych aktivít, prehliadok a divadelných predstavení, ktoré organizujú ostatné materské školy, odbor kultúry v Moldave nad Bodvou,ale aj základné školy.

Dobré úspechy dosahujeme vo viacboji všestrannosti, kde sa naše deti umiestňujú na prvých troch miestach.

Pravidelne sa zúčastňujeme školy v prírode a predplaveckého výcviku.

Zamestnanci školy sa starajú o to, aby sa deťom v našej materskej škole páčilo, rady k nám chodili a aby boli spokojní aj rodičia detí.